GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK

1.     Hol találom a témaválasztási lapot?

A témaválasztási lapot a TÉMAVÁLASZTÁS ÉS JELENTKEZÉS menüben található. Ez egy word dokumentum.

 

2.     Kinek és hogyan kell kitöltenie a témaválasztási lapot?

A Hallgatónak kell kitöltenie:

-          a képzésre vonatkozó adatokat (Nappali / Levelező tagozat; BSc / Kredites képzés; bizalmas / nem bizalmas; várható beadási idő: május / január)

-          a Hallgató adatai (Neve; Neptun kódja; Törzskönyvi száma (Neptunból); E-mail címe).

-          A teljesített kreditek számát és a záróvizsgatárgyak eredményeit.

A Hallgató felkeresi a választott téma intézeti konzulensét a feladat részletesebb megbeszélése céljából. Ha a választás megtörtént, akkor ezt témaválasztási lapot az oktató tölti ki és küldi el elektronikusan (.docx fileban) a tanszéki adminisztrátornak.

 

3.     Mi értelme van a témaválasztási lapon a tantárgyakra vonatkozó táblázatnak?

Amennyiben a Hallgatónak túlzott elmaradásai vannak a záróvizsga tárgyakból, dönthet úgy az oktató (belső konzulens), hogy nem vállalja a Hallgató konzultálását.

 

4.     Kinek és hogyan kell leadni a témaválasztási lapot?

A hiánytalanul kitöltött témaválasztási lapot az oktató küldi el elektronikusan (.docx fileban) a tanszéki adminisztrátornak, Lődi Hajnalkának.

 

5.     Ha a 2019. januárban szeretnék záróvizsgázni, mikor kell szakdolgozat témát választanom?

Ebben az esetben 2018. április 30-ig kell a választott belső konzulenssel egyeztetni a témaválasztást.

 

6.     Ha a 2018. júniusban szeretnék záróvizsgázni, mikor kell szakdolgozat témát választanom?

Ebben az esetben 2017. november 30-ig kell a választott belső konzulenssel egyeztetni a témaválasztást.

 

7.     Mi a következménye, ha nem adom le időben a témaválasztási lapot?

A TÉMAVÁLASZTÁS ÉS JELENTKEZÉS menüben található táblázat tartalmazza a leadásra vonatkozó határidőket. Amennyiben a Hallgató a megadott határideig nem választ témát és konzulenst, a következő félévben nem veheti fel a Szakdolgozat és a Szakirányú integrált gyakorlat tárgyakat.

 

8.     Mikor vehetem fel a Szakdolgozat és a Szakirányú integrált gyakorlat tárgyakat?

Szakdolgozat tantárgy általános feltétele, hogy a hallgatónak a tantárgyfelvételt megelőző félévben a Szakdolgozatot előzetesen kiírták és az Intézet befogadta határidőben valamint 140 kreditet teljesített.

A Szakirányú integrált gyakorlatot a Szakdolgozat tárggyal együtt kell felvenni!

 

9.     Hogyan válasszak belső konzulenst?

A TÉMAVÁLASZTÁS ÉS JELENTKEZÉS menüben található az Anyagtechnológia Intézeti Tanszék és Gyártástechnológia Intézeti Tanszék oktatóinak tématerületei. Ez alapján kell kiválasztania a Hallgatónak a belső konzulenst.

 

10.                        Mit tegyek, ha van témám egy külső cégtől, de nem tudom melyik oktató vállalná a belső konzulensi feladatokat?

A TÉMAVÁLASZTÁS ÉS JELENTKEZÉS menüben található az Anyagtechnológia Intézeti Tanszék és Gyártástechnológia Intézeti Tanszék oktatóinak tématerületei. Ez alapján kell kiválasztania a Hallgatónak a belső konzulenst.

 

11.                        Milyen terjedelmű lehet a szakdolgozat?

Az Egyetem szabályzata szerint a Szakdolgozat terjedelme legalább 40 oldal, amely legalább 60.000 karakternyi szöveget tartalmaz.

 

12.                        Mit jelent, hogy csatolni kell a szakdolgozathoz?

A szabályzat egyértelműen leírja, hogy a szakdolgozatba bekötésre kerül: címlap, feladatlap, hallgatói nyilatkozat. Minden mást (konzultációs napló; magyar nyelvű összefoglaló; idegen nyelvű összefoglaló; igazolás a plágiumellenőrzésre való feltöltésről) „csatolni” kell, azaz kinyomtatva külön kell hozni a szakdolgozat beadásakor.

 

13.                        Mit kell magammal vinnem a szakdolgozat leadásakor?

-          Konzultációs napló konzulensek által aláírva, összefoglaló magyar nyelven, összefoglaló idegen nyelven, igazolás a plágiumellenőrzésre való feltöltésről, 1 db CD.

-          1 db. CD, amelyre a dolgozat teljes terjedelemben szerepel pdf. formátumban. Bizalmas dolgozatok esetén: a szakdolgozat egy olyan példányát kell a CD-re feltenni, amelyben a bizalmas szövegrészek nincsenek megjelenítve, de látható az oldalszám, fejezetcímek, irodalmi összegzés.
- Titoktartási nyilatkozatok, megállapodások.
- Plágiumellenőrzés feltöltési igazolása.

-          Záróvizsga jelentkezési lap

 

14.                        Mikor kell jelentkeznem, ha Záróvizsgázni szeretnék?

A hiánytalanul kitöltött és aláírt Záróvizsga jelentkezési lapot a Szakdolgozat beadásakor kell leadni a tanszéki adminisztrátornak.

 

15.                        Mi a teendőm, ha jelentkeztem Záróvizsgára, de mégsem szeretnék záróvizsgát tenni?

Ha úgy dönt, hogy bár jelentkezett, de nem tud/akar záróvizsgát tenni, lejelentkezhet, ezt megteheti akár a záróvizsga napjáig.

 

16.                        Mikor tudom meg a Záróvizsga pontos idejét és beosztását?

A Záróvizsgát az Intézet a vizsgaidőszak utolsó hetén tartja. A záróvizsgára jelentkező Hallgatók összesítése folyamatosan történik, kb. egy héttel a Záróvizsgák előtt lehet pontosan kihirdetni az időpontot és a beosztást.